13 апр. 2017 г.

Почали займатись спортом? Вітаємо з поповненням в родині. Тренер частина сімї.

Якщо ваші діти серйозно зайняті спортом, приготуйтеся до того, що тренери стануть для них важливими людьми. Психологічний зв'язок спортсмена з тренером часом сильніше, ніж з батьками. Адже вони разом проходять шлях від перших незначних досягнень до серйозних перемог.Головне ваше завдання - встановити міцний контакт з людиною (тренером), якій ви довіряєте свою дитину. Будьте готові йти на компроміс - часто хороший тренер має зовсім непростий характер. Але якщо ви упевнені, що саме його школа дасть вашій дитині необхідні уміння і навички, намагайтеся підтримувати його у всьому. Постійно зміцнюйте авторитет тренера. Не забувайте регулярно з ним зустрічатися і розпитувати його про те, як тренується ваша дитина. 


На жаль, неможливо досягти високого результату в спорті, не пройшовши через біль. І ці вправи (розтяжки, навантаження) проводить тренер. Ваше завдання пояснити дитині, що цей біль потрібний, що через нього пройшли усі великі спортсмени і що тренер не бажає зла, примушуючи робити такі вправи. Навчити дитину правильно відноситися до болю в спорті - теж ваше завдання.
Регулярно консультуйтеся з тренером з питань додаткових занять дома. У спортивній школі, як і в звичайній, є свої домашні завдання. Найчастіше, це вправи загально фізичної підготовки, спрямовані на розвиток тих якостей, яких цьому юному спортсменові не дістає.
Основні з яких біг та стрибки на скакалці - розвивають витривалість,  фізичну силу розвивають віджимання, присідання і підтягування, розтяжку – нахили, шпагати. Ваше завдання контролювати виконання домашніх вправ. Зазвичай, з третього року навчання діти самі починають усвідомлювати необхідність додаткових тренувань, але до того, як це станеться, вам доведеться привчати їх займатися "через не хочу»
  Ніколи не буде зайвим запропонувати тренерові свою допомогу. На жаль, останнім часом не прийнято проявляти батьківську активність. Адже це кращий спосіб налагодити хороші відносини. Допомога може бути різною - це допомога в придбанні інвентарю, пошиття костюмів чи заказу футболок, придбання залізничних квитків для поїздки на змагання, допомогу в організації літніх учбово-тренувальних зборів.

Хочеться вірити, що коли-небудь у будь-якій дитячій освітній установі буде свій штатний психолог. Поки ж усі психологічні проблеми, що виникають у дітей, доводиться вирішувати тренерам і батькам. У тренера в групі звичай не менше 12 дітей, а значить звернути увагу на зміну поведінки однієї дитини, психологічний дискомфорт, вдається не завжди. Батьки ж бачать дитину постійно і чітко відстежують все, що відбувається з юним спортсменом.

На жаль, часто саме поведінка батьків стає причиною психологічних проблем. Передусім, пам'ятайте, що тільки у ваших силах зробити тренування плідними, у ваших силах виховати в дитині цілеспрямованість і волю до перемоги. Питання тільки в тому, якими методами ви цього домагаєтеся. У гонитві за «золотом», батьки часто забувають про те, що перед ними не машина, не робот, а людина. Дитині постійно втлумачують, що він має бути першим, суворо засуджують за поразку, лають за невдачі.

Іноді так і хочеться запитати батьків: "Що вам важливіше - слава або дитина"?

Часто саме такі батьки намагаються замінити собою тренера і втручаються в тренувальний процес. Ним здається, що їх дитині приділяють недостатньо уваги, що тренер має бути суворіший, навантаження - більше. 
Таким батькам дуже складно пояснити, що в спорті, як ніде важлива розміреність, що тренер ставить дитині досяжні цілі відповідно до його фізичного розвитку. Особливо важко доводиться дійсно талановитим хлопцям після перших перемог. З цієї миті батьки упевнені, що їх дитина відтепер повинна тільки перемагати. Але дитина переходить в наступну вікову чи вагову категорію і перестає вигравати.  А батьки починають звинувачувати у всьому тренера і дитину. Тренерам-то нічого, вони звичні, а ось дитина почуває себе нещасною.

У цей момент самий  час угамувати свої амбіції і пояснити синові або дочці, що для вас важливий, передусім, він сам, а не його медалі. Куди там! Батькам вже привиділося олімпійське золото, а значить тренер поганий, школу потрібно міняти, дитини - примушувати тренуватися більше і більше. Скільки людських (дитячих) доль було зламано і скільки спортсменів із за цього взагалі припинили тренуватись! На жаль, ліків від зоряної хвороби немає.
Якщо ваша дитина займається спортом, ваш обов'язок стежити не лише за його фізичним, але і за психологічним станом. Намагайтеся говорити з дитиною про все. Обговорюйте його виступи, розпитуйте про тренування, цікавтеся стосунками з товаришами по команді. Вірте у свою дитину, але ні в якому разі не вимагайте від нього перемоги за всяку ціну. Підтримуйте його інтерес до спорту, ходіть на змагання, будьте в курсі спортивних подій. 
Пояснюйте, якого результату він повинен домагатися: хорошої фігури, відмінного здоров'я. Прагнення до перемоги - це добре, але це не головне. Головне - виховати гармонійно розвинену особу.
Один відомий спортсмен сказав: "Той, хто не уміє примиритися з конкуренцією - не уміє дружити в спорті". Безкорислива дружба спортсменів і жорстка боротьба усередині команди - типова ситуація для дитячого колективу. Навчити хлопців дружити в спорті - дуже складне завдання. З одного боку, їх зближує тривале спільне проведення часу, з іншої - розділяє суперництво. Ці проблеми зазвичай вирішує тренер, але і тут ви в змозі допомогти своїй дитині. Поясніть йому, що спортивна школа відрізняється від загальноосвітньої тим, що практично для кожного у тренера своя програма, і кожному тренер ставить своє, індивідуальне завдання. Комусь важливо зайняти цього сезону 10 місце, а комусь увійти до трійки лідерів.
Саме тому потрібно займатися на тренуванні своєю справою, не озираючись на те, що роблять інші. При такому відношенні конкуренція не так хвороблива, і спілкуватися хлопцям легшає набагато. І ще, краще із самого початку привчати дитину гордитися своєю школою, своїм тренером, успіхами своїх товаришів, радіти чужим перемогам. Це ніскільки не заважає прагнути до своїх вершин, але значно полегшує життя.

Вашу дитину чекає велика і важка робота, і впоратися з нею вона зможе тільки у тому випадку, якщо і ви, батьки, зможете їй допомогти.
Повірте у свої сили і передайте цю віру дитині. І нагородою вам будуть його перемоги.


Читайте також ТХЕКВОДНО ДЛЯ ТЕБЕ 

2 комментария:

  1. Хороший подход Юрий, хорошая статья. Главное что бы тренер понимал что надо растить спортсмена и личность...а не ломать его (ребенка) волю через колено. Скажу как отец, не возможно выразить ту благодарность тренеру который отдает себя полностью учебно-тренировочному процессу.

    ОтветитьУдалить
  2. Кирилл Воропай13 апреля 2017 г., 23:40

    Спасибо за статью! Очень важная статья не столько для спортсменов-детей, сколько для их родителей. Хочу добавить от себя. Нельзя требовать от ребёнка того, чего не можешь сделать сам! Не требуй подтягиваться 10 раз, если не можешь сам. Учись вместе с ним и подтягиваться и бегать и отжиматься! И если отстаёт, то тогда и требуй! Нельзя говорить о вреде курения пока куришь сам! Я бросил курить 3 года назад. Теперь мой сын знает, что если начнёт курить, то от меня понимания не добьётся. Я занялся спортом, чтоб говорить ему что он дрищ))) И это не вызывает у него обиды, скорее азарт! Будьте примером! Смотрите вместе видео о спорте, обсуждайте его. Попросите показать то новое, что выучили на последней трехе! Именно заинтересованность родителей внушает ребёнку понимание нужности дела которым он занят!

    ОтветитьУдалить